Hej! Wybierz swoją lokalizacje, aby zobaczyć właściwą treść.

Wybierz swoją lokalizację Hej! Wybierz swoją lokalizacje, aby zobaczyć właściwą treść.

Australia usd

Austria eur

Belgium eur

Canada usd

Croatia eur

Czech Republic eur

Denmark eur

Estonia eur

Finland eur

France eur

Germany eur

Greece eur

Hungary eur

Ireland eur

Italy eur

Japan usd

Latvia eur

Lithuania eur

Netherlands eur

Polska pln

Portugal eur

Romania eur

Slovakia eur

Slovenia eur

Spain eur

Sweden eur

Switzerland eur

United Kingdom eur

United States - USA usd

OTHER eur

Darmowa dostawa od 59 zł 🎉

Powrót do bloga

H jak skarpetki na Halloween

19 Lut 2021 | 0 komentarzy | by Many Mornings

Litera H: Halloween, skarpetki na Halloween – od co najmniej kilku lat skarpetki nie do pary obchodzą Halloween naprawdę hucznie. Do końca 2020 r. powstało kilka halloweenowych projektów i akcji promocyjnych, a w planach na pewno są następne.

Początkowo – gdy wprowadzaliśmy całe kolekcje jednocześnie – nie mieliśmy jeszcze oczu tak szeroko otwartych ze strachu, że przegapimy ciekawe święta. Jednak od kilku lat ze szczególną uwagą wertujemy kalendarz w poszukiwaniu okazji do założenia kolorowych skarpetek. Pierwszy krok, który postawiliśmy w świecie jesiennych barw, był związany właśnie z Halloween i nazywał się The Pumpkins; opowiadał raczej o kulinarnej stronie Halloween (no może także z lekkim akcentem na ogrodnictwo). Skarpetki w dynie od jakiegoś czasu są białym krukiem w uniwersum Many Mornings – wycofane z regularnej sprzedaży, stanowią perłę niejednej kolekcji. Ważnym elementem święta strachów są przebieranki, a kto chciałby co roku paradować w tym samym stroju? Dlatego pomyśleliśmy, że nowe skarpetki na Halloween wspaniale nadadzą się do wzbogacenia strasznie kolorowego stroju. Zawsze poszukujemy inspiracji w świecie dookoła – także w kulturze popularnej. Punktem zaczepienia mogą być ikoniczne postaci lub kultowe filmy. Na naszym blogu przedstawiliśmy ranking horrorów, który dobrze odzwierciedla nasz kinematograficzny gust. Nawet gdy szukamy rozrywki w filmowych nowościach i w ambitnym kinie, nie zapominamy o podwalinach całego uniwersum grozy: o wiktoriańskich czasach, które powołały gotyckich bohaterów współczesności. Takie konteksty można odnaleźć choćby na skarpetkach Frankenfeet, które z jednej strony odwołują się do twórczości literackiej Mary Shelley, a z drugiej – pamiętają także o tradycji zombie movie, wyniesionych na kulturowy piedestał przez seriale i gry typu „The Walking Dead” lub (bardziej prześmiewcze) „Ash kontra martwe zło”.

Ponieważ Many Mornings przyświeca znane motto: „skarpetki albo psikus”, to nie omieszkaliśmy włączyć do naszych działań trochę ludyczności i po prostu dobrej zabawy. W 2020 r. można było sparować skarpetki na Halloween ze znanymi horrorami lub wcielić się w wirtualnego przebierańca pukającego do drzwi, za którymi skrywały się rabaty i gratisy. Szybko okazało się, że strach ma wielkie stopy i z łatwością dogonił Frankenfeeta pędzącego na łeb, na szyję na listy bestsellerów.

Wciąż aktualne pozostaje straszne pytanie i sekundujące mu okrutne oczekiwanie: co pojawi się w kolejnych latach? Czy taniec śmierci znów poprowadzi kolorowe skarpetki na imprezę typu Fiesta Mexicana? A może następne skarpetki na Halloween będą opowiadały wampirze historie hrabiego Draculi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

POWIĄZANE PRODUKTY

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ