Hej! Wybierz swoją lokalizacje, aby zobaczyć właściwą treść.

Wybierz swoją lokalizację Hej! Wybierz swoją lokalizacje, aby zobaczyć właściwą treść.

Australia usd

Austria eur

Belgium eur

Canada usd

Croatia eur

Czech Republic eur

Denmark eur

Estonia eur

Finland eur

France eur

Germany eur

Greece eur

Hungary eur

Ireland eur

Italy eur

Japan usd

Latvia eur

Lithuania eur

Netherlands eur

Polska pln

Portugal eur

Romania eur

Slovakia eur

Slovenia eur

Spain eur

Sweden eur

Switzerland eur

United Kingdom eur

United States - USA usd

OTHER eur

Darmowa dostawa od 59 zł 🎉

Powrót do bloga

Inspiracje nie do pary. Najlepsze pomysły na gwiazdkowy prezent

14 Gru 2020 | 0 komentarzy | by Many Mornings

Za niecałe dwa tygodnie pod choinką odnajdziemy miłość i czułość rodziny oraz przyjaciół, które za sprawą świątecznej magii prawdopodobnie przybiorą materialny kształt. Wierzymy, że jednym z najlepszych prezentów na Boże Narodzenie są kolorowe skarpetki. Po założeniu wzoru nie do pary naturalnie rośnie poziom gwiazdkowych umiejętności i o wiele łatwiej wyczarować świąteczną atmosferę. Czasem jednak warto doposażyć Mikołaja o kilka dodatków, które ucieszą bliskich (prawie) tak samo jak skarpetki. Postanowiliśmy więc w Many Mornings stworzyć własny prezentownik. Mamy nadzieję, że nasze polecenia pomogą znaleźć nieoczywiste drogi w zakupowej dżungli – i przynieść z podróży pamiątkę, która zaskoczy wszystkich biesiadników wigilijnego stołu.

Nasze pomysły na gwiazdkowy prezent są tak różnorodne jak nasze skarpetki. Lewa stopa pragnie wyrafinowanego (ale drogiego!) rzemieślnictwa i rwie w kierunku autorskich sklepów, za sterami których samodzielnie zasiadają autorzy-wytwórcy. Z kolei prawa – chyba bardziej praktyczna – zwraca się w stronę sprawdzonych rozwiązań. Może i tysiące podobnych prezentów trafia pod choinki w wielu domach, ale czasem uniwersalność bywa atutem. W końcu historia Świąt Bożego Narodzenia (w jej konsumpcyjnym wymiarze) pochodzi właśnie od reklamowej narracji jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Czyżby był to drogowskaz? Nawet jeśli, to warto czasem zboczyć z głównego traktu i poszperać nieco w zaułkach ludzkiej wyobraźni. Dlatego postanowiliśmy oddać głos kilku świątecznym skarpetkom, by każda z osobna przedstawiła spersonalizowaną wizję swoich bożonarodzeniowych zakupów. Oto nasz ranking najlepszych pomysłów na świąteczny prezent!

Te Święta zostaną ze mną na długo!

Kolorowe skarpetki to akcesoria odzieżowe, które są nieodzownie związane z domowym życiem. Każdy, kto lubi czuć pod stopami nierówność kamienicznego parkietu, kto tańczy na panelach lub ślizga się po kafelkach – wie, że skarpetki to najlepszy towarzysz domatora. Podobno ludzie dzielą się na takich, których łatwo można opisać angielskim słowem «outgoing». Ci z chęcią wybierają się na miejskie imprezy, chodzą do kina i restauracji, są częstymi wizytatorami muzeów i galerii. Natomiast skarpetkowi ludzie zazwyczaj są odwrotnością imprezowicza; jeśli oglądają film to raczej na Netflixie, a jeśli kontemplują sztukę – to mają skłonność zawiesić ją raczej na własnej, domowej ścianie. Naturalnym wyborem najlepszego prezentu na Gwiazdkę będzie więc galeria polskiego plakatu odtworzona we własnym domu. Takimi ścieżkami zakupowymi podążają zarówno skarpetka Hygge, jak i Picassocks.

Skarpetki Many Mornings także łączą się w pary i mają pewne koneksje rodzinne. Musimy wspomnieć o tym, by pozostać transparentnymi podczas wskazywania konkretnych plakatowych rozwiązań. Bowiem gust MM zawsze przechyla się w stronę twórczości Aleksandry Morawiak, której kolorowoskarpetkowe więzi są bardzo silne. Niemniej, autorskie kolaże o poetyckich tytułach, które Ola prezentuje szerszej publiczności, naprawdę bronią się same. Mikołaj nie robi więc nieczystych interesów, tylko po prostu poleca to, co mu w duszy gra! A Ola Morawiak proponuje melodie jak najznakomitsza wirtuozerka. Trudno znaleźć prostym skarpetkom odpowiedni aparat pojęciowy, by dokładnie opisać gry kompozycyjne, które rozgrywają się w przestrzeni tych kolaży. Tematy twórczości Oli są bliskie człowieka i świata – choć forma wychodzi z postnowoczesności, to treść zawsze jest namacalna, prawdziwa i zmysłowa. Będą ozdobą każdego domu!

Skarpetkowi ludzie zazwyczaj są odwrotnością imprezowicza: jeśli oglądają film to raczej na Netflixie, a jeśli kontemplują sztukę – to mają skłonność zawiesić ją raczej na własnej, domowej ścianie.

Jeżeli jednak wolicie inny styl, bądź potrzebujecie innego komponentu [kolorystycznego], by dopełnić waszą wizję home design, sprawdźcie, co kryje witryna Wall-Being. Sprawne palce mogą przebierać myszką po internetowych wizualizacjach – aż niemal słychać szelest papieru! Polecamy tylko, by pomysłu na plakatowy prezent szukać raczej wśród prac młodych twórców. Ryszard Kaja, Młodożeniec, Krajewski – wszystkim należą się ukłony pełne szacunku. Ale może w te Święta kupicie coś świeżego? Waszej uwadze polecają się między innymi Bartek Kosowski i Maciek Polak.

Wykroję niezły prezent!

Gdy spytamy o zdanie którąś ze skarpetek jedzeniowych, wszystkie oczywiście wskazują, że najlepszy prezent na Gwiazdkę można znaleźć wśród akcesoriów kuchennych. Na czoło niespodziewanie wychodzi Fast Foot, szybko proponując noże wykonane przez Konrada Barona. To rzemieślnictwo wysokiej klasy, osadzone w rodzinie o tradycjach kulinarnych (przynajmniej w ostatnim pokoleniu). Konrad jest bratem Aleksandra – znanego szefa kuchni, gastronomicznego eksperymentatora, autora książek kulinarnych i fana kiszonek. Swoją drogą wydanie „Kiszonek i fermentacji” na pewno będzie doskonałym dodatkiem do kulinarnego prezentu.

Wróćmy jednak do noży, które mogą być tyleż udanym, co kontrowersyjnym pomysłem na świąteczny prezent. Popularny przesąd mówi, że nie powinno się kupować noży jako podarunków. Mądrość ludowa nakazuje ostrożność zwłaszcza kobietom: ostrych przedmiotów nie powinna wręczać ani matka synowi, ani żona mężowi. Wydaje się, że ma to swój freudowski posmak; psychoanalityczna symbolika nie jest tu bez znaczenia. Oczywiście Ci, którzy traktują zabobony z estymą, rzadko szukają tropów naukowych dla swojego światoodczucia. Ale zbiorowa podświadomość przecież zrobi swoje bez udziału woli.

W Many Mornings podejmujemy ryzyko. Postanowiliśmy zignorować przesądy i wybrać się na zakupy do Kuźni Barona. Znajdziemy tu przepiękne noże wykonane w Polsce. Podkreślamy pochodzenie nie tylko ze względu na lokalny patriotyzm, ale także po to, by utrzeć nosa propagatorom klisz o japońskiej stali i azjatyckiej perfekcji. Naprawdę staranne rzemieślnictwo można z powodzeniem odnaleźć nad Wisłą. Dzięki Baronowi możemy włożyć pod choinkę nóż, który świetnie spełni oczekiwania szefa kuchni i zda egzamin ze swoich podstawowych funkcji. To jednak coś więcej – z Kuźni Barona wychodzą po prostu przepiękne przedmioty. Stal mieni się hipnotyzującym połyskiem, drewniana rączka wygląda jakby wyszła wprost z pracowni doskonałego rzeźbiarza. Kupić w prezencie nóż od Barona to żadne ryzyko. Wiadomo, że każdy posiadacz będzie szczęśliwy przez długie lata przepracowane w kuchni!

Alternatywne sposoby na bożonarodzeniowy prezent

Nie odkryjemy baristycznej Ameryki, gdy przypomnimy, że od dłuższego czasu na kawiarnianych stolikach królują kawy parzone metodą alternatywną. Dark Espresso w dalszym ciągu ma swój nobliwy atut schowany w drobnej, pełnej mocy filiżance. Czasem jednak kawosz pragnie bardziej subtelnych nut w kofeinowym akompaniamencie; bywa że łagodniejszy smak przynosi nam nowe horyzonty owocowo-kwiatowych aromatów. Dlatego na kuchenne i biurowe stoły wjeżdżają alternatywy, czyli kawy parzone za pomocą akcesoriów takich jak chemex lub areopress.

Coffee Lover z Many Mornings zawsze będzie wierny swoim partnerom, dlatego przede wszystkim zachęca do przejrzenia oferty sklepu Coffeedesk. Polecamy zwłaszcza chemex – to uniwersalny (i piękny swojej prostocie) design, który bazuje na rozwiązaniach projektowych powstałych w 1941 r. Od tamtego czasu istota tego sprzętu pozostaje praktycznie niezmienna – i dalej cieszy zgrabnym wykonaniem, a w konsekwencji także wyjątkowym smakiem kawy. Dla fanów, którzy chcą skosztować bardziej budżetowych tematów, radzimy przejrzeć dostępne modele dripów. Nie ma lepszego pomysłu na świąteczny prezent!

Prezent jak malowany!

Wśród biesiadników wigilijnego stołu na pewno znajdzie się kilku takich, którzy tęsknią za analogowym światem. Internet 3.0. to równoległa rzeczywistość zawierająca kaskady informacji, spiętrzone relacje i imperium bodźców wizualnych. Czasem warto wycofać się do bardziej kontemplacyjnego trybu – a pomóc może nam w tym tradycyjny papier. Paradoksalnie, zanim zasiądziemy z własnymi myślami nad notatnikiem o charakterystycznym papierowym zapachu, możemy skorzystać z zakupów online. Tak właśnie wygląda trzecia dekada XXI w.: przyzwyczailiśmy się do tego, że każda droga ma swój początek w Internecie i nawet tego nie zauważamy.

Przesyt wizualny, który towarzyszy nam na każdym kroku (w pamięci telefonu, na instagramie, w chmurze) utrudnia skupienie się na tym, co naprawdę ważne.

Nawet w poszukiwaniu materialnego kontaktu z rzeczywistością błądzimy po stronach www. W trakcie takiej podróży skarpetki Paperwork zwróciły uwagę na prezentowe koncepty sklepu Noteka. Wiele praktycznych osób doceni piękny kalendarz na 2021 rok. W Many Mornings najlepszego świątecznego prezentu szukamy jednak przede wszystkim wśród plannerów i szkicowników. Nie ma wśród propozycji Noteki krzykliwych rozwiązań kolorystycznych czy typograficznych. Wyważone wizualnie projekty pozwolą każdemu użytkownikowi zachować spokój w najbardziej stresujących momentach organizowania pracy i szukania drogi wyjścia w mapie myśli.

Pozostaje jeszcze jeden sposób na papierniczy prezent, który nasunął nam się za podpowiedzią wzoru Retro Camera: album na zdjęcia. To archaiczny artefakt, który idealnie wyraża analogową miłość. Kolekcjonowanie odbitek nie jest tylko i wyłącznie retoromańskim nawykiem, ale realnym sposobem na ocalenie pamięci o wyjątkowych chwilach. Przesyt wizualny, który towarzyszy nam na każdym kroku (w pamięci telefonu, na instagramie, w chmurze) utrudnia skupienie się na tym, co naprawdę ważne. Gdy nie ogranicza nas już limit kliszy, zapomnieliśmy o uważności przy robieniu – a przede wszystkim – przy zachowywaniu i oglądaniu zdjęć. Smacznie zaprojektowany album może pomóc nam wrócić do slow life’owych nawyków. Po kilku latach będziemy mogli znów być przy cennych fotografiach, zanim przepadną wraz z wymianą telefonu na nowy model. Jeśli nie traficie na żaden interesujący albumowy pomysł na gwiazdkowy prezent w ofercie Noteki, zachęcamy do rozejrzenia się też po innych podobnych rzemieślniczych projektach z branży artykułów papierniczych. Jest ich w Polsce co najmniej kilka.

Znów ten sam prezent?

Skoro rozpędziliśmy się na fali retromanii, warto wspomnieć jeszcze jeden doskonały pomysł na świąteczny prezent. W końcu skarpetki Music Notes także chcą znaleźć pod choinką trafiony upominek. Choć spore grono odbiorców w dalszym ciągu kolekcjonuje płyty CD, to dziś wydają się podobni do tych, którzy w świecie seriali zapomnieli przesiąść się z Polsatu na Netlflixa. Innym z kolei nie wystarcza zwykły streaming na popularnych platformach online. Potrzebują czegoś namacalnego, co z namaszczeniem odpowie na ich potrzeby muzycznych rytuałów. W tym właśnie miejscu z mroków historii najnowszej odzywa się płyta winylowa, która wróciła do łask dobrych kilka lat temu.

W czasach, gdy kultura jest dostępna w sieci, a dominujący sposób korzystania jest oparty na abonamentach, winyl pozostaje w domenie kolekcjonera. W dalszym ciągu istnieją audiofile, którzy chcą nie tylko słuchać, ale także posiadać. Do nich skierowana jest oferta sklepu internetowego Winylownia. Serdecznie polecamy, by poszperać wśród ichniejszych zasobów. Możecie rozsiąść się wygodnie w kolorowych skarpetkach i nie ruszywszy się z domu przeszukiwać dyskografię Pink Floydów lub Deep Purple dla taty lub Wu-Tang Clan dla przyjaciela. To uniwersalny prezent na Gwiazdkę; jakkolwiek bezpieczne wyjścia nie zawsze są najlepsze, tak w tym przypadku można mieć czyste sumienie i pewność, że podarunek przypadnie do gustu.

 

Many Mornings poleca prezenty na Święta Bożego Narodzenia

 

Mam apetyt na udany prezent na Święta!

Na samym końcu przygotowaliśmy krótką i rzeczową propozycję dla wszystkich łakomych świątecznych wrażeń. Sekunduje nam Honey Bear – w końcu to on jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie słodkich pomysłów na prezent. Jeżeli wybraliście już atrakcyjny podarunek; wiecie, co umieścicie pod choinką, ale brakuje jeszcze kropki nad «i»- to Iga Sarzyńska z Torunia ma dla Was idealne rozwiązanie. Oto pierniki toruńskie tworzone manufakturową metodą, pięknie opakowane i aromatyczne – czego chcieć więcej od życia?! Zakup takiego prezentu to coś zdecydowanie lepszego niż zwykłe słodycze. To podarunek pełen pasji i szacunku dla tradycji produktów regionalnych. A może wolicie coś mniej korzennego? W sukurs przychodzi Pasieka Sadowskich! Smakowe miody (z cynamonem czy z czarnuszką i czarym bzem, hmm?) to świetny dodatek do prezentu, który wpłynie na smaczne i zdrowe Święta. Tego Wam właśnie życzymy całą ekipą Many Mornings. Każda skarpetka jest trochę rozkapryszona i ma własne prezentowe życzenia. Koniec końców jednak ważne jest to, by wszystkie spotkały się przy wspólnym wigilijnym stole. Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

POWIĄZANE PRODUKTY

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ