Hej! Wybierz swoją lokalizacje, aby zobaczyć właściwą treść.

Wybierz swoją lokalizację Hej! Wybierz swoją lokalizacje, aby zobaczyć właściwą treść.

Australia usd

Austria eur

Belgium eur

Canada usd

Croatia eur

Czech Republic eur

Denmark eur

Estonia eur

Finland eur

France eur

Germany eur

Greece eur

Hungary eur

Ireland eur

Italy eur

Japan usd

Latvia eur

Lithuania eur

Netherlands eur

Polska pln

Portugal eur

Romania eur

Slovakia eur

Slovenia eur

Spain eur

Sweden eur

Switzerland eur

United Kingdom eur

United States - USA usd

OTHER eur

Darmowa dostawa od 59 zł 🎉

Powrót do bloga

M jak maskotki-małpki

19 Lut 2021 | 0 komentarzy | by Many Mornings

Litera M: małpki, maskotki-małpki, skarpetkowe małpki – projekt Many Mornings z zakresu CSR, trwale wpisany w różne akcje realizowane w ramach programu Share a pair!.

Maskotki-małpki mają różne zadania do wykonania w świecie Many Mornings. Jednym z najważniejszych jest projekt w duchu less-wasze i DIY – przeznaczony dla wszystkich użytkowników. Wiosną 2020 r. po raz pierwszy udostępniliśmy szablony do samodzielnego wykonania maskotek. Wystarczyło zaznaczyć odpowiednią opcję podczas zakupów online, a materiały ze skarpetek drugiej kategorii, wraz z nićmi (wypełnieniem) i instrukcją trafiały do domów, gdzie dzieci i rodzice mogli własnymi siłami wykonać maskotkę. Pojedynczość każdego egzemplarza sprawiała, że małpki były naprawdę wyjątkowe i spersonalizowane. Nie dość, że każdy szył trochę inną metodą, to jeszcze dobór małpkowych kolorów zależał od tego jakie wzory skarpetek nie do pary zostały do niego wykorzystane. Niektórzy szyli małpki-kosmonautki wykonane z modeli Space Trip; inni z kolei postawili na maskotki-łasuchów złożone z różnych jedzeniowych wzorów. W Many Mornings przyświecały nam różne cele, na czele z aktywizacją naszej społeczności i niesieniem pocieszenia do każdych czterech ścian domowego zamknięcia w trakcie wiosennego lockdownu.

Małpki w ogóle mają bardzo dobre serce. Szczególnie aktywne są w okresie przedświątecznym. W specjalnej akcji stworzonej w kooperacji z domami seniora, samorządowymi instytucjami kultury i Fundacją „Dr Clown” co roku przynoszą radość dzieciom na pediatrycznych oddziałach onkologicznych. Całe przedsięwzięcie łączy różne pokolenia. Najpierw seniorzy – w ramach aktywności w domach kultury i centrach senioralnych – szyją małpki specjalnie z myślą o małych pacjentach. Wkładają serce i wolontariacką pracę, by sprawić choć trochę radości [czasami bardzo samotnym] dzieciakom. Następnie przekazują maskotki-małpki (za pośrednictwem Many Mornings) organizacjom pożytku publicznego. Na scenę wkraczają specjaliści od rozweselania pacjentów z Fundacji „Dr Clown”. Właśnie dzięki nim skarpetkowe małpki zmieniają się w pomocników Świętego Mikołaja. Każda maskotka stworzona ze skarpetek świątecznych trafia jako bożonarodzeniowy prezent w dziecięce objęcia. W 2020 roku tak przygotowane podarunki trafiły do 11 szpitali w całej Polsce, m.in. w Łodzi, Krakowie, Chełmie, Sosnowcu i Suwałkach). Akcja była znana pod nazwą Doctor Monkey, bo wierzymy, że czasem uśmiech może wspomagać leczenie. Maskotki-małpki wspomagają wspaniałą służbę medyczną jak tylko potrafią najlepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

POWIĄZANE PRODUKTY

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ