Jak sprawić, by poranki
były bardziej zielone?

Wierzymy w odpowiedzialną modę!

Many Mornings nie tylko koloruje stopy ludzi na całym świecie. Uważamy, że naszym obowiązkiem jest pozostawienie tego świata w jak najlepszej kondycji dla przyszłych pokoleń.

Od produktu po logistykę i sprzedaż detaliczną – angażujemy się w różne inicjatywy, których celem jest redukcja śladu pozostawianego w środowisku naturalnym.

Nasz produkt

 • Produkcja w Unii Europejskiej
 • Certyfikat Oeko-Tex Standard 100
 • Etykiety bez plastiku
 • Less Waste: Upcykling niewykorzystanych surowców i przekazywanie niesprzedanych produktów na cele społeczne

Nasza organizacja

 • Lokalna produkcja w województwie łódzkim w Polsce
 • Surowiec-przędza pozyskiwana z bezpośredniego sąsiedztwa (ok. 10 km od zakładu produkcyjnego)
 • Magazyn w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu produkcyjnego
 • Energooszczędny dach przepuszczający dzienne światło w przestrzeniach magazynowych
 • Foliopaki wykonane w 80% z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR); Certyfikat Blue Angel
 • Ekochrupki jako wypełnienie w wysyłanych paczkach

Nasze Skarpetkowe Małpki

 • Tworzymy maskotki z niewykorzystanych surowców w ramach projektu Many Monkeys
 • Maskotki-małpki są dostępne w sklepie online do samodzielnego wykonania metodą DIY
 • Doctor Monkey to świąteczna akcja dobroczynna dla pacjentów pediatrycznych

Nasze akcje

 • Earth Day: Dbałość o zachowanie bioróżnorodności
 • Many Walks: akcja przeciwdziałania bezdomności wśród zwierząt (#AdoptDontShop)
 • Raccoon Cleanup: skarpetki w prezencie dla uczestników akcji sprzątania świata
 • There's no planet B(ee): pszczele pasieki i rośliny miododajne w otoczeniu naszego zakładu produkcyjnego

Następne kroki

Kamienie milowe na drodze do jeszcze bardziej zielonych poranków

100% neutralności emisyjnej CO2 w procesie wysyłkowym  

Upcykling 365 dni w roku  

Pakowanie bez plastiku  

Co jeszcze chcesz wiedzieć?

Z jakich materiałów są wykonane nasze skarpetki?

Skarpetki Many Mornings są wykonane wyłącznie z surowca o wysokiej jakości (Oeko-Tex Standard 100). Skład surowcowy to: 80% bawełna, 15% poliamid, 3% elastan i 2% inne włókna.

W tej chwili nie korzystamy z bawełny organicznej, chociaż sprawdzamy nowe możliwości w tym obszarze. Nie wszystko, co jest oznaczone jako «organiczne» w rzeczywistości jest przyjazne środowisku. Staramy się, by nasze działania były przemyślane. Dlatego ponad wszystko zdecydowaliśmy się korzystać z surowca dostępnego lokalnie - co znacznie zmniejsza ślad węglowy związany z transportem. Oczywiście będziemy wpływać na dostawców tak, by pozyskiwali organiczną bawełnę w transparentnym procesie. Wtedy będziemy produkować z surowca z certyfikatem GOTS - taki jest końcowy cel naszych starań i negocjacji.


Ile pszczół żyje w naszych pasiekach?

Jakkolwiek nie sposób dokładnie zliczyć mieszkańców naszych pasiek, to z całą pewnością wiemy, że cieszymy się z towarzystwa tysięcy pszczelich lokatorów. Wspierane przez nas pasieki są ulokowane w sąsiedztwie naszego zakładu produkcyjnego. Staramy się także zapewnić im obfitość roślin miododajnych. Na co dzień pozostają pod czułą opieką pracownika partnerskiej firmy CORPO, która specjalizuje się w fachowej pielęgnacji pszczelich siedlisk.


Jak wiele odpadów surowcowych generujemy?

Niemal nic! Many Mornings wdraża strategie postępowania w duchu less-waste - wciąż szukamy nowych zastosowań dla materiałów niewykorzystanych podczas produkcji. Z dumą możemy opowiadać o projekcie Many Monkeys, w ramach którego dzielimy się maskotkami powstałymi ze skarpetek drugiego gatunku i resztek nici. Na specjalne okazje wprowadzamy też limitowane gadżety upcyklingowe - choćby takie jak gumki do włosów szyte ze skarpetowych materiałów. Ponadto powołaliśmy do życia specjalną linię SHARE A PAIR! - to skarpetki, które nie trafiły do sprzedaży, za to wspierają rozmaite cele społeczne i dobroczynne w formie darowizn rzeczowych.


Jak dużo energii elektrycznej oszczędza dach ze światłem dziennym?

W 2021 roku otworzyliśmy nowy magazyn w Kucinach, niedaleko Aleksandrowa Łódzkiego. Podczas projektowania myśleliśmy nie tylko o przestrzeni na potrzeby logistyki, ale także o nowoczesnych rozwiązaniach przyjaznych środowisku naturalnemu. Jednym z nich jest dach, który przepuszcza światło dzienne. Zależnie od pory roku, pomaga nam to zaoszczędzić aż do 75% energii wydatkowanej na oświetlenie. Zresztą to nie jedyna korzyść! Promienie słoneczne nie tylko oświetlają, ale także ogrzewają pomieszczenia, dzięki czemu temperatura wewnątrz budynku wzrasta o kilka stopni Celsjusza.


Ile kilometrów trasy dostawy oszczędzamy produkując i magazynując w Polsce?

Nasze skarpetki nie są podróżnikami - przynajmniej dopóki nie trafią na Twoje stopy! W porównaniu do konkurencji (np. Dedoles, Happy Socks) oszczędzamy tysiące kilometrów drogi w procesach związanych z logistyką. Wszystkie centra codziennej pracy Many Mornings znajdują się w promieniu 35 km. Biuro w Łodzi, a przede wszystkim magazyn i zakład produkcyjny (oba pod Aleksandrowem Łódzkim) dzieli jedynie krótka droga. Także dostawców surowca odnaleźliśmy w bezpośrednim sąsiedztwie. Dzięki temu możemy z dumą mówić o bardzo krótkim łańcuchu dostaw!

Kolorowe skarpetki bardzo często są produkowane w Azji (np. Chiny, Indonezja, Turcja). W Many Mornings nie outsource’owaliśmy produkcji za granicę w poszukiwaniu korzyści finansowych. Dlatego jesteśmy w stanie dbać o każdy szczegół naszej pracy!


Wybierz opakowanie prezentowe

JUST MARRIED BOX 5,00

BIRTHDAY GIFT BOX 5,00

BIRTHDAY GIFT BOX 2 5,00

MEN’S GIFT BOX 5,00

GOOD LUCK GIFT BOX 5,00

DOG LOVER GIFT BOX 5,00

PERFECT MATCH GIFT BOX 5,00