Hej! Wybierz swoją lokalizacje, aby zobaczyć właściwą treść.

Wybierz swoją lokalizację Hej! Wybierz swoją lokalizacje, aby zobaczyć właściwą treść.

Australia usd

Austria eur

Belgium eur

Canada usd

Croatia eur

Czech Republic eur

Denmark eur

Estonia eur

Finland eur

France eur

Germany eur

Greece eur

Hungary eur

Ireland eur

Italy eur

Japan usd

Latvia eur

Lithuania eur

Netherlands eur

Polska pln

Portugal eur

Romania eur

Slovakia eur

Slovenia eur

Spain eur

Sweden eur

Switzerland eur

United Kingdom eur

United States - USA usd

OTHER eur

Darmowa dostawa od 59 zł 🎉

Powrót do bloga

C jak skarpetki w cycki

19 Lut 2021 | 0 komentarzy | by Many Mornings

Litera C: cycki, skarpetki w cycki – potoczna nazwa naszego skarpetkowego projektu społecznego, bazującego na wzorze w kobiece piersi; mimo pewnej gruboskórności takiego nazewnictwa, pomysł wygrywa bardzo delikatną melodię afirmacji kobiecej cielesności i wsparcia dla praw kobiet (w tym praw reprodukcyjnych), odżegnując się od wszelkiej wulgarności. Nad żywotnością języka w internecie jednak trudno zapanować, dlatego z przymrużeniem oka akceptujemy drugi obieg nazewniczy dla naszych skarpetek.

W rzeczywistości skarpetki w cycki nazywają się Simply The Breast. Choć projekt powstał dawno temu, to dość długo czekał na odpowiednie okoliczności, które pozwoliłyby mu wystąpić przed publicznością w pełnej krasie. W Many Mornings liczyliśmy na październik – miesiąc poprzedzony Kongresem Kobiet, poświęcony w dużej mierze dyskursowi na temat profilaktyki onkologicznej związanej m.in. z rakiem piersi. Rok 2020 jednak znów nas zaskoczył: z jednej strony negatywnie (nadużyciem władzy i religijną krucjatą wymierzoną przeciwko kobietom), ale z drugiej strony także bardzo pozytywnie – niezwykłą społeczną energią i aktywnością widoczną podczas Strajku Kobiet, na których można zbudować wspaniałe społeczeństwo obywatelskie. Dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić nasz projekt Simply The Breast sprawom polityczno-społecznym. Pod koniec października zapadła decyzja, by całość zysku uzyskanego ze sprzedaży detalicznej w październiku i listopadzie 2020 roku przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego: Ogólnopolski Strajk Kobiet, Aborcyjny Dream Team, Dziewuchy Dziewuchom (wraz z lokalnym oddziałem stowarzyszenia – Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom). Skarpetki w cycki cieszyły się (i nadal cieszą) ogromną popularnością. Finalnie, na skutek wspólnych działań, w grudniu przekazaliśmy 90 628,88 zł. Jesteśmy naprawdę dumni z efektu i pełni wiary, że darowizna skutecznie wspomoże wysiłek organizacyjny wspomnianych wyżej organizacji.

Wzór Simply The Breast jest oparty na charakterystycznej ilustracji i pomyślany jako produkt prokobiecy, współgrający ze współczesną myślą feministyczną oraz wypowiadający się w duchu body positive. Idea akceptacji własnego ciała lub – nawet bardziej w tonie body neutrality – wyrugowania z dyskursu publicznego kobiecego ciała jako elementu merkantylnego (waluty) jest nam bardzo bliska. Jesteśmy naprawdę zaangażowani w działanie na rzecz równouprawnienia. Także we własnej firmie stawiamy na zatrudnienie kobiet na stanowiskach kierowniczych, zgodnie z przekonaniem, że to kompetencje decydują o skutecznej pracy (a nie płeć). Wiemy, że wszystkie pracownice i wszyscy pracownicy z dumą noszą skarpetki w cycki, a wkrótce znajdą też odpowiednie rozwiązanie wśród damskich skarpetek na lato – Simply The Breast Low.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

POWIĄZANE PRODUKTY

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ