Hej! Wybierz swoją lokalizacje, aby zobaczyć właściwą treść.

Wybierz swoją lokalizację Hej! Wybierz swoją lokalizacje, aby zobaczyć właściwą treść.

Australia usd

Austria eur

Belgium eur

Canada usd

Croatia eur

Czech Republic eur

Denmark eur

Estonia eur

Finland eur

France eur

Germany eur

Greece eur

Hungary eur

Ireland eur

Italy eur

Japan usd

Latvia eur

Lithuania eur

Netherlands eur

Polska pln

Portugal eur

Romania eur

Slovakia eur

Slovenia eur

Spain eur

Sweden eur

Switzerland eur

United Kingdom eur

United States - USA usd

OTHER eur

Darmowa dostawa od 59 zł 🎉

Powrót do bloga

Ł jak Łódź

19 Lut 2021 | 0 komentarzy | by Many Mornings

Litera Ł: Łódź – miasto pochodzenia kolorowych skarpetek. Many Mornings utrzymało rodzinne tradycje i produkuje skarpetki w Aleksandrowie Łódzkim, stolicy polskiego dziewiarstwa.

Łódź to miasto zwane Manchesterem Wschodu ze względu na długowieczne tradycje przemysłu tekstylnego i dziewiarskiego. Dzięki migracji ze wsi do miasta w XIX w., w Łodzi powstał bardzo ważny ośrodek przemysłowy, zrzeszający różne grupy etniczne i narodowe (stąd inny przydomek – miasto 4. kultur) – przede wszystkim: polską, niemiecką, żydowską oraz rosyjską. Dziedzictwo biznesów tekstylnych rozwijanych dynamicznie w XIX w. i XX w. (które przejęły także ciężar produkcji tekstylnej w PRLu) obdarowało nas nie tylko obfitością świetnej eklektycznej architektury i licznymi zabytkami. W Łodzi i okolicach wciąż żyje tradycja, dzięki której szwalnie i zakłady dziewiarskie śmiało spoglądają w przyszłość. Często produkcja nie jest już nastawiona na ilość i eksport zagranicę (zwłaszcza na wschód), ale bazuje na innowacjach i autorskich konceptach wzorniczych. Wierzymy, że Many Mornings twórczo przekształciło zastane dziedzictwo, by dumnie kroczyć po świecie z kolorowym posłannictwem, nie zapominając jednak nigdy o korzeniach.

Skarpetki nie do pary produkujemy w 80% z bawełny czesanej, dodając do składu także poliamid i elastan (skład skarpetek szczegółowo przedstawiliśmy w dziale FAQ). Początkowo zaczynaliśmy działalność od jednakowych kolorowych skarpetek, ale szybko przerzuciliśmy się na nowatorski pomysł produkowania lewej skarpetki różnej od prawej. Tak powstał nasz pierwszy wzór nie do pary «Fish and Scale» oraz – wciąż jeszcze dość zachowawcze – czarno-białe skarpetki, pasujące zwłaszcza do garnituru. Dziś opowiadamy kompletnie zwariowane historie, szyjąc w Aleksandrowie Łódzkim co najmniej 25 nowych wzorów rocznie. Stać nas też na odwagę projektową, gdyż czasem decydujemy się na naprawdę wzorzyste rozwiązania (kolorowy przykład: Paradise Parrot). Wiemy, że każdy kolejny rok – choćby był bogaty w zupełnie zaskakujące pomysły i rozwiązania – w dalszym ciagu będziemy zaczynać od myślenia o lokalnym otoczeniu. Czyli po prostu o Łodzi. Czujemy się obywatelami świata, ale nie oznacza to, że musimy zapomnieć o miejscu pochodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

POWIĄZANE PRODUKTY

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ